Deelname ISA aan Europees onderzoeksproject MIG@NET

De Islamitische Studentenvereniging Amsterdam (ISA) werkt momenteel mee aan een nieuw Europees onderzoek dat uitgevoerd wordt door de Universiteit Utrecht (UU), onder leiding van Gulsen Devre en dr. Eva Midden. Het project heet MIG@NET en gaat in brede zin over migratie, gender en nieuwe media. Het onderzoek wordt uitgevoerd door onderzoekers in acht verschillende landen, waaronder Griekenland, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Italië en Slovenië.

Het onderzoek richt zich op de religieuze praktijken in relatie tot gender, migratie en nieuwe media. Dat betekent dat er specifiek wordt onderzocht hoe moslims, en met name moslimvrouwen, allerlei nieuwe media gebruiken om hun religieuze affiniteiten en identiteiten te definiëren en herdefiniëren. De onderzoekers zullen een uitgebreide discours analyse doen van een aantal belangrijke websites. Daarnaast wordt een aantal groeps-interviews georganiseerd met actieve leden en makers van deze sites en andere organisaties die een rol spelen als het gaat om moslimvrouwen in Nederland.

Vorig bericht
Opheldering halal-eten VU-kantines
Volgend bericht
Bestuurslid Yassien Ismaiel wint 2e prijs European GEP Challenge

Gerelateerde berichten