VSNU-Werkbezoek Kamercommissie OCW

Diversiteit, verbinding, gelijkheid, bruggen bouwen. Mooie en bijna cliché termen die we regelmatig voorbij zien komen in het politieke debat. Maar wat speelt zich eigenlijk af achter de schermen? In hoeverre zijn dit thema’s waar in de praktijk aandacht aan wordt besteed, met een consistente en constructieve progressie die voor de gewone burger voelbaar is in het dagelijkse leven? Onlangs pakten wij de kans om dit gesprek aan te gaan met een zestal vertegenwoordigers van D66, de SP, PvdA, GroenLinks en het CDA. De PVV meldde zich (helaas?) af voor deze confrontatie.

Gedurende deze bijeenkomst kregen wij de mogelijkheid om elkaar in de ogen aan te kijken en vragen te stellen die normaliter tijdens een live-debat opkomen: “Maar wát is dat toch, diversiteit en gelijke kansen? In hoeverre is het streven hiernaar realistisch en wat doen jullie hier binnen de Tweede Kamer echt aan?” Dat de Tweede Kamerleden – die hun best deden om onze vragen te beantwoorden – het goed bedoelen, betwijfelen we niet. En dat de Vrije Universiteit Amsterdam zijn best doet om zoveel mogelijk studenten met een migratieachtergrond te trekken – en hierin slaagt – ook. Echter hoe kan de Tweede Kamer gelijke kansen realiseren? Een vraagstuk, waaraan de Vrije Universiteit Amsterdam en de Tweede Kamer, beiden hard aan werken. En wij, wij hopen dat de generaties na ons, de vruchten van dit geboekte succes, kunnen plukken.

Kamercommissie-OCW.jpg

Vorig bericht
Bezoek Studenten Boston University
Volgend bericht
De leider die de wereld veranderde: Profeet Muhammad ﷺ

Gerelateerde berichten

Menu