Conferentie in Brussel: “De moslimjongeren in Europa: kansen en uitdagingen”

MINI-STUDIEREIS BRUSSEL!

Gisteren zijn we met een selecte groep van 8 studenten op uitnodiging van de Europese Raad van Marokkaanse Geleerden (المجلس الأوروبي للعلماء المغاربة) vertrokken naar een tweedaagse conferentie in Brussel, het hart van Europa. Om precies te zijn in het Thon Hotel Brussels City Centre. Het thema dat op de agenda staat: “De moslimjongeren in Europa: kansen en uitdagingen”. Voor deze conferentie zijn delegaties van moslimstudenten afgekomen vanuit verschillende Europese landen waaronder Italië, Frankrijk, Denemarken, Engeland, Spanje, België, Duitsland en zelfs Marokko. We zijn verheugd met het feit dat ISA de moslimstudenten van Nederland heeft mogen vertegenwoordigen op deze Europese conferentie.

Het is heel inspirerend om te zien hoe verschillende moslimstudenten op hun eigen manier omgaan met de uitdagingen die ze tegenkomen. Er volgde een ontzettend vruchtbare discussie met geleerden en experts over de ‘Europese identiteit’, ‘de Islam’ en ‘religiositeit’. De volgende dag zijn we in de vorm van drie grote groepen gaan nadenken over praktische oplossingen en strategieën rondom deze thema’s. We hebben veel mooie ideeën en inzichten opgedaan die in sha Allah hun uitwerking zullen krijgen binnen zowel onze studentenvereniging alsook de overkoepelende organisaties waar ISA mee verbonden is!

brussel

Vorig bericht
A conversation between students & dr. Khalid Hajji
Volgend bericht
Facebook: A Place to Come Together

Gerelateerde berichten

Niets gevonden.